Loonmutaties oktober 2024

September 17, 2024

Nagekomen wijzigingen voorgaande maanden:


Hoger beroepsonderwijs (0625):

De salarissen worden per 1 juli 2024 met 3% verhoogd.


Openbare Bibliotheken (0214): 

Per 1 juli 2024 worden de salarissen structureel verhoogd met 4%.
De werknemer krijgt ieder jaar in december een eindejaarsuitkering. De eindejaarsuitkering is van 1 juli 2024 tot 1 juli 2025: 4,5%.


Bedrijfsverzorgingsdiensten (0634): 

Per 1 mei 2024 worden de salarisschalen en feitelijke salarissen met 4% verhoogd.


Bereide Verf- en Drukinktindustrie (0819): 

De schaalsalarissen worden per 1 mei 2024 verhoogd met 3,5%.


Nederlandse Orkesten (4088): 

Met ingang van 1 augustus 2024 worden de salarisschalen (geldend per 1 maart 2024) verhoogd met 4%. 


Houthandel (0233): 

De salarissen worden verhoogd met 1,75 procent per 1 september 2024, met 1,25 procent per 1 januari 2025 en voor de periode van 1 juli 2024 tot 1 september 2024 geldt een eenmalige uitkering van 100 euro bruto inclusief vakantiegeld naar rato dienstverband en parttime percentage. Deze aanpassing is nog niet vastgelegd in een CAO. 


Ambachtelijke Pluimvee- en Wildbedrijven (3618): 

Er is een initiële loonsverhoging afgesproken van 6,5% per 1 augustus 2024 over de feitelijke lonen en over de lonen zoals opgenomen in de salarisschalen van de cao. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Apothekers in dienstverband (3821): 

Een structurele salarisverhoging en aanpassing van de salarisschalen uit de cao van 4% per 1 juli 2024. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Grafimedia (1287): 

Gedurende de looptijd van de cao worden de feitelijke uurlonen, d.w.z. de vast overeengekomen bruto uurlonen, verhoogd per 1 juli 2024 met 6%. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Groothandel in Groenten en Fruit (0650): 

Per 1 juli 2024 worden de salarissen met 3,1% verhoogd. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Metaal en Techniek Carrosseriebedrijf (0822): 

Per 1 juli 2024 worden de feitelijke lonen met 7% verhoogd. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Metaal en Techniek Goud- en Zilvernijverheid (0827): 

Per 1 juli 2024 worden de feitelijke lonen met 7% verhoogd. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Metaal en Techniek Isolatiebedrijf (0826): 

Per 1 juli 2024 worden de feitelijke lonen met 7% verhoogd. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 

 

Metaal en Techniek Metaalbewerkingsbedrijf (0824): 

Per 1 juli 2024 worden de feitelijke lonen met 7% verhoogd. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Metaal en Techniek Technisch installatiebedrijf (2297): 

Per 1 juli 2024 worden de feitelijke lonen met 7% verhoogd. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Onderwijs | MBO (1022): 

Iedere werknemer, die op 1 juni 2024 in dienst is, ontvangt in de maand juli of augustus een eenmalige uitkering van 750 euro bruto. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Onderwijs | HBO (0625): 

De salarissen worden per 1 juli 2024 met 3% verhoogd. 


Open Teelten (1944): 

Per 1 juli 2024 herinrichting loongebouw (zie bijlage) met een minimale verhoging van 2%. De verhoging is gemiddeld 4,7% door deze herinrichting. Voor medewerkers met een feitelijkloon hoger dan het bijbehorende loon in het loongebouw geldt een verhoging van 2% over het feitelijk loon. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Tuinzaadbedrijven (0245): 

Per 1 juli 2024 worden de salarissen verhoogd met 0,5 procent. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Kunststof- Rubber- en Lijmindustrie (0569): 

De salarissen en de salarisschalen worden verhoogd met ingang van 1 juni 2024 met 3,0 % structureel. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Metalektro | Hoger personeel (0488): 

Per 1 juni 2024 wordt het feitelijke salaris van de werknemer verhoogd met 2,75%, grensbedrag € 120.526,00. 


Metalektro | Metalektro (0487): 

Het feitelijke salaris wordt verhoogd met 2,75% per 1 juni 2024, met een minimum van 74,43 euro. 


Museum (0979): 

De salarissen worden per 1 juni 2024 met 5 % verhoogd, deze verhoging is nog niet vastgelegd in een CAO. 


Onderwijs | MBO (1022): 

De salarisbedragen in de carrièrepatronen worden per 1 juni 2024 structureel verhoogd met 2,95%. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 



Loonmutaties oktober 2024:


Afbouw (0254): 

Alle (UTA-)werknemers ontvangen in oktober 2024 een eenmalige uitkering van 500 euro bruto, naar rato van het dienstverband. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Elektrotechnische detailhandel (0683): 

Werknemers die sinds 1 januari 2024 in dienst zijn ontvangen per 1 oktober 2024 een eenmalige bruto uitkering van € 350 wanneer zij op de toekenningsmomenten in dienst zijn. (AVV bij besluit dd 06-08-2024) 


Gemeentelijke sector - Gemeenten (1630): 

Er geldt een nieuwe salaristabel per 1 oktober 2024. 


Gemeentelijke sector - Samenwerkende Gemeentelijke Organisaties (4091): 

Er geldt een nieuwe salaristabel per 1 oktober 2024. 


Grafimedia (1287): 

Op 1 oktober 2024 wordt aan iedere werknemer die tussen 1 april 2024 en 1 oktober 2024 onafgebroken bij werkgever werkzaam is geweest een eenmalige bruto uitkering van € 100,- verstrekt. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Groenvoederdrogerijen (0830): 

De salarissen worden per 1 oktober 2024 verhoogd met 4,5 procent. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Hospitality (0750): 

De werknemer die op 1 januari 2024 in dienst was, ontvangt in oktober 2024 een eenmalige bruto uitkering van € 250,- als hij op 1 oktober 2024 nog in dienst is van de werkgever. 


Onderwijs | MBO (1022): 

Iedere werknemer, die op 1 oktober 2024 in dienst is, ontvangt in de maand oktober een eenmalige uitkering van 550 euro bruto. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Onderwijs | HBO (0625): 

In oktober 2024 wordt een eenmalige uitkering toegekend van € 485,- bruto, naar rato van de betrekkingsomvang, aan iedere werknemer die op 1 oktober 2024 in dienst is van de hogeschool, vallend onder de cao. 


Sport (0475): 

De salarisschalen en daarmee de salarissen van alle werknemers worden per 1 oktober 2024 met 2% verhoogd. 


Timmerindustrie (0051): 

Per 1 oktober 2024 worden de salarissen verhoogd met 3 procent. 


Verpleeg- Verzorgingshuizen Thuiszorg en Jeugdgezondheidszorg (2948): 

Er geldt een nieuwe salaristabel per 1 oktober 2024. 


Zoetwarenindustrie (0359): 

De salarisschalen en salarissen worden verhoogd per 1 oktober 2024 met 0,5%. (De loonmutatie is op basis van het principeakkoord, deze tekst is dus nog niet vastgelegd in een CAO). 


Bron: CAO Net


Meer weten over dit onderwerp? Neem contact op via onderstaande knop

Contact
August 20, 2025
De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft de Tweede Kamer geïnformeerd over zijn voornemen om sectorale uitzendverboden mogelijk te maken. Dit betekent dat in specifieke sectoren het inzetten van uitzendkrachten verboden kan worden. Het voorstel is onderdeel van bredere plannen om misstanden in de uitzendbranche aan te pakken en de positie van werkenden te versterken. Aanleiding voor een sectoraal uitzendverbod De minister ziet dat in bepaalde sectoren structureel misbruik wordt gemaakt van uitzendconstructies. Denk aan situaties waarin uitzendwerk wordt ingezet om cao-afspraken te omzeilen, arbeidsvoorwaarden te verslechteren of om concurrentie op arbeidskosten te creëren. In zulke gevallen draagt uitzendarbeid, volgens de minister, niet bij aan flexibiliteit of instroom op de arbeidsmarkt, maar juist aan ondermijning van arbeidsverhoudingen. Met een sectoraal uitzendverbod wil de minister ingrijpen als uitzendwerk niet langer een legitiem doel dient. Het gaat dus niet om een algemeen verbod op uitzendarbeid, maar om gerichte maatregelen in sectoren waar structurele misstanden zijn vastgesteld. Praktische vormgeving Het kabinet onderzoekt momenteel hoe een dergelijk verbod juridisch en praktisch vormgegeven kan worden. Daarbij wordt gekeken naar bestaande wetgeving, zoals de Wet allocatie arbeidskrachten door intermediairs (Waadi), en naar de mogelijkheden om via algemene maatregelen van bestuur (AMvB) sectoren aan te wijzen waarin uitzendarbeid verboden wordt. Ook wordt bekeken hoe dit verbod zich verhoudt tot Europese regelgeving en het vrij verkeer van diensten. De minister benadrukt dat het verbod alleen zal gelden in sectoren waar sprake is van aantoonbare misstanden en dat het zorgvuldig zal worden onderbouwd. Gevolgen voor de praktijk Bij de voorbereiding van het uitzendverbod wordt verwacht dat dit middel voor meerdere sectoren ingezet zou kunnen worden. Gedacht wordt daarbij aan de sectoren schoonmaak, vlees, transport en glastuinbouw. Als je actief bent in een sector die mogelijk onder het verbod gaat vallen, kan dit grote gevolgen hebben voor je bedrijfsvoering. Het is belangrijk om nu al alert te zijn op signalen uit de sector en om je dienstverlening zo in te richten dat deze voldoet aan de geldende normen en cao-afspraken. Voor uitzendondernemers in andere sectoren is dit een moment om te laten zien dat uitzendarbeid op een verantwoorde en legitieme manier wordt ingezet. Transparantie, naleving van cao’s en goede arbeidsvoorwaarden zijn daarbij essentieel.  Als je naar aanleiding van bovenstaande informatie vragen hebt, kun je contact opnemen met je contactpersoon bij Florys. Je kunt ook bellen met ons algemene nummer 0184-208208 of een e-mail sturen naar info@florys.nl .
August 20, 2025
Het kabinet wil kleine en middelgrote werkgevers meer ruimte geven bij de re-integratie van zieke werknemers. Een nieuw wetsvoorstel maakt het mogelijk om na het eerste ziektejaar te stoppen met re-integratie in het eigen bedrijf (eerste spoor) en de focus volledig te verleggen naar re-integratie bij een andere werkgever (tweede spoor). Recent publiceerde de Raad van State haar advies over dit wetsvoorstel. In dit bericht informeren we je daarover. Hoofdlijnen wetsvoorstel Volgens het wetsvoorstel mogen kleine en middelgrote werkgevers – onder voorwaarden – na het eerste ziektejaar stoppen met re-integratie in het eigen bedrijf. De re-integratie-inspanningen worden dan volledig gericht op het tweede spoor: passend werk bij een andere werkgever. Dit kan alleen met instemming van de werknemer of met toestemming van het UWV. Als het eerste spoor wordt afgesloten, hoeft de werkgever de functie van de zieke werknemer niet langer beschikbaar te houden. Herstelt de werknemer in het tweede jaar volledig, dan mag hij niet worden ontslagen zolang hij zijn oude werk niet hervat. De werkgever moet dan het volledige loon doorbetalen. Na twee jaar kan de werkgever wel een beroep doen op een nieuwe ontslaggrond. Aanleiding wetsvoorstel Vooral kleine werkgevers ervaren de huidige verplichtingen bij ziekte als zwaar. Twee jaar loondoorbetaling en re-integratieverplichtingen vormen drempels voor het aanbieden van vaste contracten. Door eerder duidelijkheid te geven over het re-integratietraject, kunnen werkgevers sneller schakelen en vacatures invullen. Dit zou de drempel voor het aannemen van personeel moeten verlagen. Kritiek van de Raad van State De Raad van State is kritisch op het wetsvoorstel. De voorgestelde wijziging biedt volgens haar slechts beperkte verlichting. De financiële verplichtingen blijven grotendeels bestaan, en het risico bestaat dat re-integratiekansen van werknemers juist afnemen. Re-integratie in het eerste spoor is namelijk vaak succesvoller dan in het tweede spoor. Ook verwacht de Raad dat het UWV fors meer werk krijgt, terwijl daar nu al grote achterstanden zijn. Gevolgen voor het UWV en de WIA Het UWV moet extra beoordelingen uitvoeren, wat de druk op de organisatie verder vergroot. Tegelijkertijd wordt de toetsing van het eerste spoor bij een WIA-aanvraag beperkt of zelfs overgeslagen. Dit kan leiden tot een hogere instroom in de WIA, zeker als werkgevers en werknemers strategisch omgaan met de nieuwe regels. Nieuwe ontslaggrond en compensatie Het wetsvoorstel introduceert een nieuwe ontslaggrond voor situaties waarin het eerste spoor is afgesloten. Kleine werkgevers kunnen in dat geval aanspraak maken op compensatie van de transitievergoeding. Voor middelgrote werkgevers is dit onzeker, omdat er een ander wetsvoorstel in voorbereiding is dat deze compensatie voor hen mogelijk uitsluit. Als je naar aanleiding van bovenstaande informatie vragen hebt, kun je contact opnemen met je contactpersoon bij Florys. Je kunt ook bellen met ons algemene nummer 0184-208208 of een e-mail sturen naar info@florys.nl .